نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تجهیز آزمایشگاه فیزیولوژی پردیس کشاورزی به دستگاه های مدرن

تجهیز آزمایشگاه فیزیولوژی پردیس کشاورزی به دستگاه های مدرن


 

به گزارش روابط عمومی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی، دکتر آنیتا یاقوتی پور کارشناس مسئول آزمایشگاه فیزیولوژی با اشاره به انجام تحقیقات و آزمایشات مختلف فیزیولوژی گیاهی در این آزمایشگاه، عنوان داشت: خدمات آموزشی و پژوهشی در رشته های مختلف و اجرای طرح های تحقیقاتی و انجام پایان نامه ها از اهداف مهم راه اندازی این آزمایشگاه بوده است.

 

دکتر یاقوتی پور با بیان اینکه آزمایشگاه فیزیولوژی مجهز به دستگاه ژرمیناتور برای ایجاد محیط مناسب جهت رشد بذر، دستگاه اسپد، دستگاه پرومتر، الایزا و دستگاه کلروفیل فلورسنس است، افزود: آزمایشگاه فیزیولوژی پذیرای همه دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته هایی نظیر اصلاح نباتات، زراعت، باغبانی و غیره برای انجام آزمایش ها، اندازه گیری ها و تحقیقات در تمام روزهای ایام هفته می باشد.

 

کارشناس مسئول آزمایشگاه فیزیولوژی از وجود دستگاه های عمومی و خصوصی مورد استفاده  در این آزمایشگاه خبر داد و گفت: دستگاهی همچون دستگاه الایزا  یک دستگاه عمومی برای استفاده دانشجویان از تمام رشته ها بوده که با قابلیت های بسیار بالا برای اندازه گیری آنزیم ها و هورمون ها و سایر خصوصیات که قابل اندازه گیری با این دستگاه باشد، است.

 

 

وی ادامه داد: دستگاه اسپد و همچنین دستگاه پرومتر به ترتیب برای اندازه گیری میزان سبزینگی برگ مقاومت و هدایت روزنه ای، از نمونه دستگاه های تخصصی آزمایشگاه فیزیولوژی پردیس کشاورزی است.

در پایان دکتر یاقوتی پور ضمن اشاره به تجهیزات به روز این آزمایشگاه یادآور شد: آزمایشگاه فیزیولوژی از وجود دستگاه تهویه هوا که از الزامات این آزمایشگاه است محروم می باشد که امید است در آینده نزدیک شاهد نصب و راه اندازی آن در این بخش باشیم.