بازدید علمی دانشجویان گروه منابع طبیعی دانشگاه رازی از جنگل های شمال - صفحه نخست

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید علمی دانشجویان گروه منابع طبیعی دانشگاه رازی از جنگل های شمال

 

بازدید علمی دانشجویان گروه منابع طبیعی دانشگاه رازی از جنگل­های شمال ایران

به گزارش روابط عمومی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، جمعی ازدانشجویان گروه منابع طبیعی از سوم تا دهم تیرماه سال جاری به مدت یک هفته از جنگل­های شمال کشور، استانهای گیلان و مازندران بازدید به عمل آوردند.

این بازدید با هدف آشنایی دانشجویان رشته­ های مختلف گروه منابع طبیعی با شرایط بوم شناسی اکوسیستم جنگلی شمال ایران معروف به جنگل­های هیرکانی انجام گردید.

جناب آقای دکتر حیدری مدیر گروه منابع طبیعی بیان داشت: جنگل­های هیرکانی از غنی ­ترین اکوسیستم­های جهان محسوب می­شوند و بازمانده دوران سوم زمین شناسی هستند؛ از همین جهت به فسیل­ های زنده شهرت دارند و یک موزه طبیعی به شمار می روند و با توجه به اهمیتی که از جنبه­ های مختلف اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی دارند، چنین بازدیدهایی هر چند کوتاه مدت، از لحاظ علمی و تخصصی می­تواند پشتوانه ارزشمندی برای درک مفاهیم نظری و آموزشی بوده و در آشنایی دانشجویان به اهمیت رشته­های منابع طبیعی و نقش آنها در توسعه پایدار کشورسودمند باشد.

 

وی همچنین بیان داشت که طبیعت (جنگل­ها، مراتع، آبخیزها و...) آزمایشگاه دروس رشته­های منابع طبیعی می­باشد  و به همین منظور این گونه بازدیدها در سرفصل دروس رشته­ های منابع طبیعی مخصوصا واحدهای عملی مورد تاکید قرار گرفته است.

دکترحیدری در پایان از ریاست محترم دانشگاه رازی، هیات رئیسه و نیز ریاست پرتلاش پردیس کشاورزی و منابع طبیعی و همکارانی که درجهت  فراهم نمودن شرایط این بازدید همکاری داشته اند، صمیمانه تشکر و قدردانی نمودند.