آیین تودیع و معارفه روسای سابق و جدید پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی - صفحه نخست

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیین تودیع و معارفه روسای سابق و جدید پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی

 

آیین تودیع و معارفه روسای سابق و جدید پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، آیین تودیع و معارفه روسای سابق و جدید پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه، با حضور هیات رئیسه، اعضای هیات علمی و کارکنان، هشتم مهر ماه ۱۳۹۸ برگزار شد.

در این مراسم، دکتر محمدابراهیم اعلمی‌آل‌آقا با تبریک سال تحصیلی جدید، طی سخنانی بااشاره به توفیقات پردیس کشاورزی و منابع طبیعی در بخش‌های مختلف، اظهار داشت: همه اعضای هیات علمی در تحقق این افتخارات سهم دارند و تلاش این عزیزان سبب عزت دانشگاه شده است.

 

رئیس دانشگاه، با اشاره به نقش اساسی کشاورزی در محور توسعه استان کرمانشاه گفت: نوآوری‌ها و تولیدات علمی باید در راستای کاربردی شدن و بهره‌برداری مردم از این تلاش‌های علمی همراه باشد و همه باید برای تحقق این مهم تلاش نماییم.

 

 

ایشان با اشاره به مجاهدت و رستاخیز علمی در آموزش عالی کشور، افزود: به یُمن انقلاب اسلامی اتفاق بسیار مبارکی در بخش آموزش عالی صورت گرفته و امروز شاهد این هستیم که ۳۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند. امسال آمار پذیرفته‌شدگان مقطع تحصیلات تکمیلی در کانون توجه همه افراد است و امیدوارم دانشگاه در همین مسیر با مجموعه‌های فعال در سطح تحصیلات تکمیلی به سمت کاربردی‌شدن پژوهش‌ها حرکت نماید و با تمام توان در این مسیر خدمت نماییم.

 

دانشکده کشاورزی دانشگاه رازی در شمار دانشکده‌های کشاورزی تراز بالای کشور قرار دارد

 

دکتر اعلمی‌آل‌آقا در ادامه با اشاره به جنگ اقتصادی دشمنان علیه نظام بیان داشت: افتخار دانشگاه به نیروی انسانی کارآمد است، کارکنان فهیم، اساتید بزرگوار و دانشجویانی که جوانی خود را در کنار این عزیزان به مجاهدت علمی می‌پردازند، افتخار ما هستند، یقینا این فرصت‌ها مغتنم است و هر چه از این فرصت‌ها بیشتر بتوانیم استفاه کنیم مسیر الهی را انتخاب کرده‌ایم.

 

ایشان با قدردانی از زحمات دکتر شهاب قاضی طی هفت سال ریاست پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، افزود: دکتر قاضی طی این مدت، فضای همراهی و همکاری شایسته‌ای را به وجود آورده‌اند که جهت‌گیری‌های ارزشی و اخلاقی ایشان را نشان می‌دهد، امروز پذیرفتن مسئولیت از سوی هر یک از عزیزان بیانگر ایثار ایشان است چراکه کار اجرایی مسئولیت سنگینی است.

 

دکتر اعلمی‌آل‌آقا اقتدار علمی را نیاز امروز کشور دانست و گفت: امروز هرکسی در این کشور حرکت علمی مجاهدانه داشته باشد در مسیر انقلاب حرکت کرده و شایسته است از او به عنوان یک نیروی ارزشی تمام عیار در دانشگاه یاد شود. امیدواریم که پردیس کشاورزی و منابع طبیعی همچنان در مسیر عملیاتی نمودن علم و فناوری و ثروت‌آفرینی حرکت نماید همچنانکه دانشکده کشاورزی این دانشگاه در شمار دانشکده‌های کشاورزی تراز بالای کشور قرار دارد. ما هم وظیفه خود می‌دانیم که تمام و کمال در مسیر تقویت پژوهش و نیازهای این دانشکده عمل نماییم.

 

ایشان از زحمات همه دانشگاهیان در مسیر اعتلای علمی قدردانی کرد و گفت: ویژگی فرهنگی وجه ممیزه انقلاب اسلامی و مایه اعتلای نظام است و توفیق خدمت در یک نهاد فرهنگی مایه خرسندی ما است.

 

رئیس دانشگاه افزود: دکتر شهاب قاضی با صبوری، کمبودها و نارسایی‌ها را با بزرگواری خود تحمل کردند. یقینا دکتر بهشتی‌آل‌آقا در همین مسیر گام برمی‌دارند و الحمدلله الفت و برادری مایه قوت و اقتدار همه نهادهای فرهنگی و از جمله دانشگاه رازی و پردیس کشاورزی است و آرزوی عزت روزافزون برای همه عزیزان خواستارم و آرزو می‌کنم دکتر قاضی با صحت، سلامت و سیادتی که در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی و دانشگاه دارند همچون گذشته تا سالیان سال منشا اثر باشند.

 

همچنین در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قلندری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، طی سخنانی اظهار داشت: تقوا، خداترسی، تواضع و ادب در رفتار، همواره محافظ و نگهدار آدمی است، خصایصی که به وضوح در شخصیت دکتر شهاب قاضی تجلی یافته و به اذعان همه اعضای هیات علمی دانشگاه، ایشان مبادی ادب و تواضع و همراه مجموعه بوده‌اند و ان‌شاءالله این مسیر تداوم یابد.

 

 

حجت‌الاسلام والمسلمین قلندری در ادامه تقوا، دینداری و عدالت‌محوری از جانب مسئولان را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: آرزوی توفیق و سلامتی برای دکتر قاضی دارم، همچنین برای دکتر بهشتی‌آل‌آقا آرزوی موفقیت با رعایت تقوا و عدالت در این مسئولیت برای پیشبرد اهداف دانشگاه و پردیس آرزومندم.

 

کشاورزی راه پیشرفت و ترقی استان کرمانشاه است

 

همچنین دکتر شهاب قاضی طی سخنانی اظهار داشت: در دوران ریاست اینجانب با توجه به جایگاه و موقعیت پردیس کشاورزی و منابع طبیعی همواره فرصت طرح مسائل و مشکلات این پردیس در جلسات هیات رئیسه و دیگر جلسات بیش از سایر دانشکده‌ها برای من فراهم بود و دکتر اعلمی‌آل‌اقا همیشه با مسرت و طیب خاطر شنوای صحبت‌های اینجانب بوده‌اند.

 

رئیس سابق پردیس کشاورزی و منابع طبیعی با اشاره به پتانسیل بالای استان کرمانشاه در زمینه کشاورزی افزود: راه پیشرفت و ترقی این استان صرفا می‌تواند بخش کشاورزی باشد، کشاورزی زمانی سبب پیشرفت، ترقی و تغییر درآمد در یک منطقه شود که تمام بخش‌ها اعم از صنعت، خدمات و... در کنار هم قرار بگیرند، در دانشگاه نیز تحولات شایسته در دانشکده کشاورزی نیازمند همکاری و همراهی دیگر دانشکده‌ها و گروه‌های آموزشی است.

 

 

در دوران ریاست دکتر اعلمی‌آل‌آقا بیش از سایر دوره‌های مدیریتی به پردیس کشاورزی و منابع طبیعی توجه شده است

 

ایشان با برشمردن گوشه‌ای از دستاوردهای حاصل شده، افزود: امروز با افتخار هنگامی که نام پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی به میان می‌آید، این پردیس را به عنوان سنبلی از نیلوفر آبی که نماد باستانی استان کرمانشاه است می‌شناسند، به عنوان تولید کننده دانه روغنی کاملینا و تولید کننده یولاف خوراکی و یک پردیس کارآفرین با فعالیت تعاونی‌ها می‌شناسند.

 

ایشان از زحمات همه اساتید و کارکنان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی قدردانی کرد و گفت: در دوران ریاست دکتر اعلمی‌آل‌آقا بیش از سایر دوره‌های مدیریتی به پردیس کشاورزی و منابع طبیعی توجه شده است.

 

دکتر قاضی در ادامه ضرورت توجه به پژوهش‌های کاربردی را یادآور شد و بیان کرد: وظیفه سازمانی دانشگاه‌ها تولید علم، پژوهش و آموزش است و این مهم زمانی ظهور و بروز می‌یابد که بدنه دانشگاه در کنار اعضای هیات علمی باشد.

 

دکتر قاضی ضمن تبریک مسئولیت ریاست پردیس کشاورزی و منابع طبیعی به دکتر بهشتی‌آل‌آقا، خواستار همراهی دانشگاهیان با ایشان شد و افزود: تقاضای اینجانب از ریاست دانشگاه، توجه هرچه بیشتر به موقعیت کشاورزی در استان است و در این راستا ما نیز حداکثر توان خود را برای اعتلای اهداف عالی دانشگاه و پردیس به کار خواهیم گرفت.

 

هفت سال مدیریت عزتمندانه دکتر شهاب قاضی در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی

 

در ادامه دکتر علی بهشتی‌آل‌آقا رئیس جدید پردیس کشاورزی و منابع طبیعی طی سخنانی اظهار داشت:  دکتر شهاب قاضی امروز در کمال عزتمندی مسئولیت خود را واگذار کردند و ایشان پس از گذشت هفت سال مدیریت و خدمت به این مجموعه، به جایگاهی دست یافته‌اند که آرزوی همه ما است و آن «عزت» است.

 

 

ایشان از دکتر شهاب قاضی به عنوان مدیری دلسوز، اخلاق‌مدار و چهره‌ای تکرارنشدنی برای پردیس کشاورزی و دانشگاه یاد کرد و افزود: همکاری با ایشان مایه افتخار من است و اینجانب به نمایندگی از تمام همکاران، از زحمات و اخلاق‌مداری ایشان تشکر می‌کنم و امیدوارم شایسته خدمتگزاری به تمامی همکاران در جهت اهداف متعالی دانشگاه باشم.

 

دکتر بهشتی‌آل‌آقا تاکید کرد: قطعا پردیس کشاورزی و منابع طبیعی در رسیدن به اهدافش موفق نخواهد بود مگر با همراهی و همدلی اعضای هیات علمی و کارکنان. ان‌شاءالله که همواره از مساعدت و همفکری این عزیزان در تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات بهره‌مند باشم.

 

در این مراسم، طی صدور حکمی از سوی دکتر محمدابراهیم‌ اعلمی‌آل‌آقا ریاست دانشگاه رازی، دکتر علی بهشتی‌آل‌اقا استادیار گروه آموزشی مهندسی علوم خاک به‌عنوان رئیس جدید پردیس کشاورزی و منابع طبیعی معرفی شد و از زحمات دکتر شهاب قاضی طی ۷ سال ریاست این پردیس تقدیر به عمل آمد.